SDH KUNOVICE

Archiv článků - rok 2007:


* 2007-12-31: Mladí hasiči v roce 2007
obrázek

Letošní rok konečně přál Mladým hasičům. Začátkem roku 2007 navštěvovalo hasičský kroužek jen několik starších žáků, ale hned s příchodem jara přibyli do kolektivu další noví členové. A protože začali pilně trénovat, přihlásili jsme se do jarního kola hry PLAMEN.
Posláním této hry je rozvíjet dětské znalosti, vědomosti, dovednosti a získávat návyky v jednotlivých oblastech činnosti s přihlédnutím ke specifické oblasti požární ochrany.


... více informacíSoutěží se v těchto disciplínách:
- požární útok, štafeta 4x60m, požární útok CTIF
- štafeta CTIF, závod požárnické všestrannosti
- štafeta požárních dvojic

V květnu jsme se zúčastnili prvních závodů ve Vlčnově, kde naši mladí hasiči soutěžili jen v disciplíně štafeta dvojic. Na těchto závodech jsme se hlavně chtěli inspirovat u jiných družstev. Jelikož nás nejvíc zaujal požární útok, zapojili jsme se v této disciplíně do Velké ceny OSH UH. Do Velké ceny se započítává více než 10 pohárových soutěží, z nichž se sčítají nejlepší dosažené výsledky. V těchto začátcích nebyly výsledky podle našich představ, ale s postupem doby a s počtem absolvovaných soutěží se šikovnost žáků rychle zlepšovala.

Mladé hasiče mohly děti z Kunovic vidět při cvičení před hasičskou zbrojnicí a na Bělince, požární sport je zaujal, a tím stoupl nárůst nových žáků, především mladšího školního a předškolního věku.

V rámci aktivit kroužku se žáci například zúčastnili výletu na Babí Horu, kde si měli možnost zahrát různé hry, opéct špekáčky, a před odjezdem domů pro ně hasiči připravili ukázku výbavy požárních aut a děti si mohly také vyzkoušet např. nácvik hašení požáru. Také jsme navštívili hasičský záchranný sbor v Uherském Hradišti, projeli jsme se na člunech na řece Moravě, byli jsme v kině, v cirkuse a na koupališti.

Potom jsme se začali připravovat na letní soutěž v Kunovicích, kde mladí hasiči předvedli ukázku požárního útoku. Měsíc září začal plnou přípravou na závod požárnické všestrannosti, které se zúčastnila dvě soutěžní družstva mladých hasičů - družstvo mladších žáků (6-11 let), družstvo starších žáků (11-15 let). Závod se konal 20. října a i přesto, jak málo času jsme měli na přípravu, se mladší žáci umístili na krásném 2. místě z devíti družstev, hned za Vlčnovem, a starší žáci postupují do jarního kola z 10. místa z třiadvaceti hlídek.

Ještě týden před závody si děti uspořádaly na hasičské zbrojnici karneval, kam přišly v rozmanitých maskách. V polovině prosince překvapili mladí hasiči všechny tím, že si sami připravili vystoupení na Mikulášskou besídku.

Náš kolektiv Mladých hasičů čítá cca 25 dětí, které jsou rozděleny do družstva mladších žáků, družstva starších žáků, a také do družstva dětí předškolního věku, tzv. přípravky, s nimiž teď také začínáme pracovat. Do optimálního počtu mladších žáků (6-11) nám zatím pár dětí chybí a uvítáme i malé předškoláky. Pokud byste chtěli mít doma mladého hasiče, stačí své dítě přivést na schůzku MH, která se koná:

Mladší žáci:
- lichý týden – úterý v 16:00 hod.
- sudý týden – středa v 16:00 hod.

Starší žáci:
Každý čtvrtek v 16:30 hod.

Za celý kolektiv MH
Jitka Navarová
Vedoucí Mladých hasičů


 

* 2007-12-21: pour féliciter 2008
obrázek

Sbor dobrovolných hasičů si dovoluje popřát Vám i Vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a mnoho úspěchů v novém roce 2008.


 

* 2007-12-08: Mikulášská besídka
obrázek

V sobotu 8. prosince se v sálu hasičské zbrojnice konala Mikulášská besídka. Od páté hodiny odpolední byl pro všechny připravený bohatý program plný her a nechybělo ani občerstvení.

... celý článekNadílka začala okolo šesté hodiny večer ohlušující ranou, po které vtrhl do sálu oknem čert. Když pořádně vystrašil všechny hříšníky, a nebyli to jen ti nejmenší, přišel také Mikuláš s andělem. Společně pak rozdali téměř čtyřiceti dětem balíčky, plné sladkostí a ovoce. Čert také nelenil a obdaroval rodiče bramborami a uhlím, což při rostoucí ceně plynu určitě ocenili :-). Za celý kolektiv Mladých hasičů si pak vedoucí od Mikuláše převzali nový fotoaparát Olympus, který určitě najde své uplatnění na nejrůznějších akcích naší mládeže.

Nakonec všechny přítomné překvapili sami Mladí hasiči, když předvedli secvičené hudební vystoupení. Oceňujeme zejména jejich iniciativu, když neváhali a sami se aktivně zapojili do přípravy programu.

Myslíme si, že se večer vydařil, a doufáme v podobný úspěch i příští rok.


Fotografie z Mikulášské besídky najdete v sekci: Fotogalerie


 

* 2007-11-18: Pozvánka na Mikulášskou besídku
obrázek

Zase se nám blíží svátek Svatého Mikuláše, a tak jako každý rok touto dobou, i letos pořádají hasiči z Kunovic Mikulášskou besídku. Besídka se bude konat dne 8. prosince 2007 od 17:00 v sále hasičské zbrojnice.
Zváni jsou nejen všichni Mladí hasiči a jejich rodiče, ale také děti našich členů. Pro všechny bude večer přichystáno malé pohoštění.


 

* 2007-10-28: Uctění památky padlých
obrázek

V neděli dne 28. října 2007 uctili kunovičtí hasiči spolu se zástupci města Kunovic a Výborem Čechů a Slováků památku padlých v Kunovicích.

Kunovické hasiče zastupoval starosta SDH Tomáš Bartoň, František Bartoň a Lukáš Nemrava.


 

* 2007-10-20: Úspěch mladých hasičů na soutěži v Bojkovicích
obrázek

V sobotu 20. října 2007 se naši Mladí hasiči s úspěchem představili na braném závodě v Bojkovicích. Naši mladí soutěžící dokázali, že obstojí i v silné konkurenci celého okresu, když se soutěžní hlídka v kategorii Starší žáci (11-15 let) umístila na pěkném desátém místě z 23 družstev a soutěžní hlídka v kategorii Mladší žáci (6-10 let) dokonce na skvělém 2. místě z deseti zúčastněných družstev. Úspěch je to o to větší, že nejmladší kunovické hasiče porazili pouze favorité z Vlčnova.

Mladým hasičům k jejich úspěchu gratulujeme.


Složení jednotlivých soutěžních hlídek...Mladší žáci (6-10 let):

- Lukáš Štěpaník
- Barbora Slezáková
- Josef Paška
- Kristýna Koudelíková
- Viktorie Bubeníková

Starší žáci (11-15 let):

A družstvo:
- Michal Filípek
- Radim Kučík
- Adam Kolář
- Martin Šiler
- Bronislav Rybníkář

B družstvo:
- Jakub Štefaník
- Radek Filípek
- Jan Martásek
- David Uhříček
- Zdeněk Handl


Fotografie z braného závodu naleznete v sekci: Fotogalerie


Více informací o mládeži naleznete v sekci Mladí hasiči.


 

* 2007-10-08 Požár stohu slámy u Starého Města
obrázek

V pátek 5. října 2007 vypukl krátce před 18. hodinou večer požár stohu balíkové slámy na poli u Starého Města. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jednou cisternou a jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Starého Města.

Požár stohu se postupně rozšiřoval ze středu na okraje a po obhlédnutí situace povolal velitel zásahu další posilující jednotky, mezi kterými byla i jednotka sboru dobrovolných hasičů z Kunovic.


Více informací v sekci: Zásahová jednotka / Zásahy

 

* 2007-09-30 Zásahy JSDH Kunovice za měsíc září
obrázek

V uplynulém měsíci museli kunovičtí hasiči vyjíždět hned k několika požárům a začátkem měsíce se nevyhnuli ani čerpání vody ze zatopených sklepů.


Více informací v sekci: Zásahová jednotka / Zásahy

 

* 2007-09-22 Účast žen SDH Kunovice na soutěži v Bezměrově
obrázek

Díky výborným výsledkům v letošní sezóně se členky ženského družstva SDH Kunovice probojovaly do soutěže v požárním útoku O pohár hejtmana Zlínského kraje, který tentokrát pořádalo SDH Bezměrov. Našim ženám se bohužel nedařilo tak, jak by si představovaly, proto skončily až ve druhé polovině výsledkové listiny.


Fotografie ze soutěže naleznete v sekci: Fotogalerie


 

* 2007-09-10 PYRO CAR ´07 - ukázka hasičské techniky
obrázek

Ve dnech 8. a 9. září se hasiči z Kunovic zúčastnili přehlídky hasičské techniky v Přibyslavi.
Jednalo se o setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a hasičů z České republiky i ze zahraničí. Kunovičtí hasiči zde představili vozidlo CAS Renault Midlum 270.16 4x2 a jeho výbavu. Celkově zde bylo k vidění cca 350 ks hasičské techniky, od historických vozidel až po nejmodernější techniku. I přes nepříznivé, deštivé počasí si vystavenou techniku přišlo prohlédnout přibližně 5000 obdivovatelů.

Kunovické hasiče zde zastupovali: Zbyněk Vávra, Tomáš Bartoň, František Bartoň, Bronislav Kozelek, Libor Vaškůj a Lukáš Nemrava.


Fotografie z této akce naleznete v sekci: Fotogalerie


 

* 2007-09-01 Hasičská svatba
obrázek

V sobotu 1. září se většina kunovických hasičů stala svědkem nevšední události. Toho dne si své ANO při svatebním obřadu řekli Jiří Kohutič ml., člen JSDH Kunovice, a Simona Junaštíková. A jak už to bývá, pravá hasičská svatba se neobešla bez veselí a mnohých vtípků, jak si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Novomanželům přejeme do společného života co nejméně situací, které by bylo potřeba hasit. :-)


 

* 2007-08-24: Mladí hasiči - sezóna 2007
obrázek

Do sekce fotogalerie byly přidány fotografie Mladých hasičů SDH Kunovice ze sezóny 2007. Více informací o mládeži naleznete v sekci Mladí hasiči.


Fotografie naší mládeže v sekci: Fotogalerie


 

* 2007-08-22: Přívalový déšť zaměstnal hasiče v celém okrese
obrázek

V pondělí 20.srpna 2007 se celým Uherskohradišťskem přehnal silný přívalový déšť, který zaplavil sklepy, podjezdy a polámal větve stromů, které znemožnily průjezd některými komunikacemi.
Zasahovali jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči v celém okrese. Výjezdu se nevyhnuli ani hasiči z Kunovic.


Více v sekci: Zásahová jednotka / Zásahy

 

* 2007-08-21: Pohár Slovácka letos putuje do Vések
obrázek

V neděli 19.srpna 2007 se konal již 29. ročník soutěže v požárním útoku hasičů "O pohár Slovácka". Soutěže se zúčastnilo 14 družstev mužů a 5 družstev žen z okresu Uherské Hradiště a nechyběl ani soutěžní tým mužů z našeho družebního sboru z DPZ Svinná.

Více informací


Z vítězství se v kategorii mužů radovali již jistí vítězi Velké ceny z Vések, kteří jako jediní dokončili svůj požární útok pod 18 sekund (vítězný čas 17:93s). Na druhém místě skončilo družstvo z Kněžpole (čas 18:46s) a třetí místo obsadili muži z DPZ Svinná (čas 18:66s).
Výsledkově se neztratilo ani soutěžní družstvo mužů z Kunovic, které (ve složení Tomáš Bartoň, Ivan Zimek, František Bartoň, Lukáš Nemrava, Ondřej Hráček, Zbyněk Vávra a Martin Hapák) obsadilo 6. místo (čas 21:18s) a dosáhlo tak nejlepšího letošního umístění ve Velké ceně.

Kategorii žen ovládlo družstvo z Mistřic (čas 21:30s), které s dvousekundovým náskokem vyhrálo před ženami z Jalubí (čas 23:30) a z Drslavic (čas 26:30s).
Ženy z Kunovic svůj útok po problémech na koši nedokončily a musely se tak spokojit s pátým místem.

Jako každým rokem se na závěr soutěže konaly exhibiční požární útoky smíšeného družstva mužů z Kunovic a Svinné, ovšem letos poprvé byl příjemným zpestřením také požární útok domácích mladých hasičů (ve složení Martin Šiler, Michal Filípek, Radek Filípek, Jan Martásek, Radim Kučík, Adam Kolář, David Uhříček a Josef Paška). Předvedli velmi pěkný útok a představují tak velkou naději do budoucna pro SDH Kunovice. Více informací o mládeži naleznete v sekci Mladí hasiči.

Pevně věříme, že se soutěž líbila, a že se opět se všemi setkáme příští rok na jubilejním 30. ročníku.

Výsledková listina: vls.pdf


Fotografie ze soutěže v sekci: Fotogalerie


 

* 2007-08-03: Soutěž v požárním útoku O pohár Slovácka
obrázek

V neděli 19.srpna 2007 se bude konat na hasičském cvičišti Bělinka v Kunovicích již 29. ročník soutěže v požárním útoku hasičů "O pohár Slovácka", která je započítávána do Velké ceny okresu Uherské Hradiště.
- příjezd a prezence soutěžních jednotek: do 13:45 hod.
- vlastní zahájení soutěže: 14:00 hod.

Na soutěžní týmy, které se umístí na předních příčkách, čekají opět krásné poháry, láhve sektu a další ceny reprezentující oblast Slovácka (trička, CD Slovácko a další), které do soutěže darovalo sdružení Region Slovácko.

Pro bližší informace si mužete stáhnout propozice soutěže:
propozice07.pdf
Pro úplnost také uvádíme propozice Velké ceny OSH ČMS 2007 okresu Uherské Hradiště:
propoziceUH.pdf

 

* 2007-07-31: Účast družstva mužů Kunovic na soutěži ve Svinné
obrázek

V neděli 29.7.2007 se soutěžní družstvo mužů zúčastnilo soutěže v požárním útoku, kterou pořádali naši přátelé ze Slovenska z DPZ Svinná. S tímto sborem udržujeme po dlouhá léta velmi přátelské vztahy (v letošním roce oslavíme 20. výročí naší spolupráce), a tak jsme na této soutěži nemohli chybět.
Soutěže se zúčastnilo téměř 60 týmů, a to, že úroveň soutěže byla velmi vysoká, potvrzuje fakt, že prvních dvacet družstev se časem svého útoku (na 2 hadice B) dostalo pod hranici 16s. Družstvo Kunovic bohužel tuto hranici nedokázalo překonat a po menších problémech obsadilo 26. místo.
Přesto byla nálada dobrá a již se těšíme, až budeme moci naše přátele ze Slovenska přivítat 19. srpna na domácí soutěži v Kunovicích.


Fotografie ze soutěže v sekci: Fotogalerie


 

* 2007-07-23: Úspěchy soutěžního družstva žen v požárních útocích
obrázek

Počátkem prázdnin začalo za SDH Kunovice soutěžit také družstvo žen a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Během měsíce se na soutěžích v požárním útoku umístily třikrát na medailových pozicích, přičemž byly dvakrát druhé a jednou třetí. Dařilo se jim především v Kněžpoli, kde obsadily dvakrát stříbrnou příčku (z toho jednou na noční soutěži). Dokonce si zde vylepšily časem 21:70s svůj osobní rekord a v současnosti patří v našem okrese mezi nejlepší.


Fotografie družstva žen


obrázek

Družstvo žen soutěží střídavě ve složení: Anna Knotová, Marta Kalužová, Katka Medková, Ludmila Müllerová, Lucka Dovrtělová, Helena Kaláčová, Aneta Šupková, Věrka Hubáčková, Jitka Navarová, Marie Švehlová.


Soutěžnímu družstvu mužů se zatím nedaří naplňovat své představy a v průběžném pořadí Velké ceny jim patří 10. místo.

 

* 2007-06-28: Extrémně rozsáhlý požár skladu pneumatik v Uh. Brodě
obrázek

Ve čtvrtek dne 28.6.2007 byl ve 13:42 hod. nahlášen požár pneumatik v Uherském Brodě. Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči z Uherského Brodu se dvěma cisternami. Vzhledem k mimořádně rozsáhlému požáru bylo během odpoledne povoláno dalších dvanáct jednotek, včetně jednotky SDH Kunovice.


Více v sekci: Zásahová jednotka / Zásahy

 

* 2007-06-06: Čerpání vody po přívalových deštích
obrázek

Ve středu dne 6.6.2007 se nad Kunovicemi přehnala silná průtrž mračen. Hasiči čerpali především vodu ze sklepů, kotelen a garáží.


Více v sekci: Zásahová jednotka / Zásahy

 

* 2007-05-31: Cvičení složek IZS po pádu malého letadla
obrázek

Ve čtvrtek dne 31.5.2007 bylo v 10:00 hod. vyhlášeno velké cvičení složek IZS. Jeho námětem byl pád malého letadla na ostrov jezer u obce Ostrožská Nová Ves.
Cílem bylo prověřit možnosti a schopnosti záchranářů přepravit se do místa události přes vodu a organizovat zásah na dvou rozdílných místech současně. Cílem bylo také prověření možnosti zapojení specialistů a odborníků mimo složky IZS.

Na místo byly vyslány tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Uherského Hradiště, Kunovic a leteckých závodů se zásahovými vozy a čluny. O nehodě byla také informována zdravotnická záchranná služba i policie.


Více v sekci: Zásahová jednotka / Zásahy

 

* 2007-05-12: Večerní grilování na hasičské zbrojnici
obrázek

V sobotu 12. května 2007 se na dvoře hasičské zbrojnice konalo večerní grilování pro členy SDH a jejich rodinné příslušníky. V příjemné atmosféře se grilovaly makrely, kuřecí maso a nechybělo ani vychlazené pivečko.

Fotografie z grilování v sekci: Fotogalerie


 

* 2007-04-22: 12. ročník soutěže O putovní pohár Kunovic
obrázek

V neděli 22. dubna 2007 se za krásného slunečného počasí konal již 12. ročník soutěže v požárním útoku O putovní pohár Kunovic.
Soutěže se celkem zúčastnilo 31 soutěžních týmů, z toho 25 v kategorii mužů, 4 družstva žen a 2 družstva dorostu z Vlčnova, jejichž výsledný čas se ale do celkových výsledků nezapočítal.

...více informací


Ze čtyř družstev žen nakonec ke startu nastoupily pouze 3 družstva, protože došlo ke zranění jedné z Vlčnovjanek (a tak nemohly na startovní čáru nastoupit ani Vlčnovské dorostenky).

Rázně za loňskou obhajobou vykročilo družstvo mužů z Vések, které zvítězilo vynikajícím časem 17:52 s a tím vytvořilo nový rekord Bělinky a do Velké ceny OSH UH si zajistilo prvních 15 bodů.
Soutěžní družstvo mužů z Kunovic bohužel svůj požární útok nesplnilo, a tak se po skončení soutěže nacházelo spolu s dalšími dvěma týmy na chvostu výsledkové listiny.
V kategorii žen se z vítězství radovaly hasičky z Hrubé Vrbky (okres Hodonín), které svůj požární útok dokončily v čase 20:27.
Bližší informace o umístění týmů naleznete ve výsledkové listině, kterou si zde můžete stáhnout:
vl07.pdf

Soutěže se také zúčastilo soutěžní družstvo mužů z DPZ Svinná, kterému se ale také příliš nedařilo a časomíru se jim podařilo zastavit až v čase 36:57 s. Náladu si tak alespoň částečně zlepšili společně s domácím družstvem, kdy si na závěr soutěže (jako každým rokem) oba tými vyzkoušely vzájemnou spolupráci při dvou exhibičních útocích (na 2B hadice):
1. Svinná (stroj) - Kunovice: čas 19:06 s
2. Kunovice (stroj) - Svinná: čas 19:52 s
Při pohledu na výsledky Kunovic a Svinné z hlavní soutěže a na časy z exhibičních útoků by se mohlo zdát, že by měla obě mužstva soutěžit spíše společně :-)

Po skončení soutěže a vyhlášení výsledků proběhlo již tradičně přátelské posezení s našimi přáteli ze Slovenska.
Závěrem bychom také chtěli poděkovat všem, kteří se aktivně podíleli na přípravě této soutěže a tím přispěli ke zdárnému průběhu celé akce.

Věříme, že se soutěž líbila a že se opět se všemi setkáme v srpnu na soutěži "O pohár Slovácka"Fotografie ze soutěže v sekci: Fotogalerie

 

* 2007-03-25: Rozsáhlý požár areálu ZD v Huštěnovicích
obrázek

V neděli dne 25. 3. 2007 vypukl v areálu zemědělského družstva v Huštěnovicích požár kotelny a v zápětí i přilehlého skladu.
Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a ze Zlína. Zásahu se také účastnily jednotky SDH z Kunovic, Starého Města, Babic, Nedakonic a Traplic.


Více v sekci: Zásahová jednotka / Zásahy

 

* 2007-04-10: Soutěž v požárním útoku O putovní pohár Kunovic
obrázek

Dne 22. dubna 2007 se bude konat na hasičském cvičišti Bělinka v Kunovicích již 12. ročník soutěže v požárním útoku hasičů, která je započítávána do Velké ceny okresu Uherské Hradiště.
- příjezd a prezence soutěžních jednotek: do 10:45 hod.
- vlastní zahájení soutěže: 11:00 hod.

Pro bližší informace si mužete stáhnout propozice soutěže:
propozice.pdf

 

* 2007-03-20: Požár osobního auta v garáži v Popovicích
obrázek

Dne 20.3.2007 v 08:27 hod. byli hasiči informováni o požáru auta v garáži v Popovicích.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Kunovic a Vlčnova s dalšími čtyřmi vozy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v garáži rodinného domu došlo k rozsáhlému požáru zaparkovaného osobního auta zn. Š Octavia.


Více v sekci: Zásahová jednotka / Zásahy

 

* 2007-01-14: Výroční valná hromada
obrázek

V půli ledna se na hasičské zbrojnici konala Výroční valná hromada sboru dobrovolných hasičů v Kunovicích (dále VVH).
Během VVH byla shrnuta činnost sboru i jednotky SDH za uplynulý rok 2006. Přítomno bylo i několik významných hostů - zástupci DHZ Svinná, SDH Otrokovice, ale také starosta města Kunovice pan Ing. Jiří Vařecha, který převzal z rukou starosty SDH Tomáše Bartoně Pamětní list, za vynikajicí spolupráci SDH s městem.


Fotografie v sekci: Fotogalerie

 


Webmaster: Radek Filípek
©2018